Унікальний комплексний підхід у стоматологічному лікуванні


Олег Войтович - лікар-остеопат

Остеопат є спеціалістом, який допомагає стоматологу у визначенні первинної причини виникнення проблем зі здоров’ям. Водночас він відновлює ментальну та фізичну гармонію і баланс.
 

Остеопатія або Чому важливо, щоб лікар-остеопат приймав участь у лікуванні стоматологічних пацієнтів.

Давайте з вами дізнаємось, хто ж такий лікар-остеопат?

Часто остеопата плутають з масажистом або мануальним терапевтом. В той час, коли масажисти або мануальні терапевти напряму взаємодіють з м’язами, наприклад, розминають їх, розтягують або розігрівають, остеопат використовує метод непрямої корекції. Він впливає на рецептори та точки, пов’язані з тими, що викликають болісні відчуття і часто такі точки знаходяться зовсім в протилежному місці від тих, на які скаржиться пацієнт.

Остеопат діє як на рівні тактильних відчуттів, відслідковуючи ритм роботи внутрішніх органів, м’язів, положення кісток та хребців, так і на “енергетичному” рівні, що враховує емоційний та психологічний стан пацієнта.
Остеопат бачить цілісну картину і завжди слідкує за реакцією організму на свої маніпуляції, (така реакція, доречі, може проявитись не одразу, а лише через деякий час). Він ніби веде людину за руку, виводячи її зі стану дисгармонії.
Тепер ми з вами розуміємо, що остеопат є спеціалістом, який допомагає встановити першопричину проблем зі здоров’ям, відновлюючи психологічну та тілесну гармонію і баланс.

Який зв’язок може бути, скажімо, між спиною і зубами?!


Андрій Тимченко - лікар-остеопат

Наша спина, а саме скелет, хребет є тією основою, по відношенню до якої розташовуються всі органи людини. І від правильного положення хребта, від стану м’язів, які його утримують залежить і положення зубів також. І те, як ми будемо жувати, як розподілятиметься навантаження, залежить, чи зуби будуть працювати як налагоджений механізм, чи зазнаватимуть надмірного навантаження в певних ділянках, що, безсумнівно, через певний час призведе до їх пошкодження чи навіть втрати.

Отже, ми бачимо, що недостатньо локалізувати проблему лише в одному місці, скажімо, просто поставивши пломбу - якщо не вирівняти хребет або не усунути причину, яка призводить до дисбалансу організму вцілому, пломба і далі буде руйнуватись. І не лише проблема з зубами, а й цілий ряд сукупних проблем будуть продовжувати розвиватись.

Саме тому участь остеопата дозволяє нам здійснювати комплексне лікування, яке включає навіть більше, ніж стоматологію, а й психологію, постуру, покращує загальний стан організму та наше самопочуття. І власне це нам дозволяє говорити про максимальну ефективність стоматологічного лікування в Клініці естетичної стоматології Мирослави Дрогомирецької, що підтверджується багатьма роками успішної практики.